Konektor 2021 - Bůh a lidé, vztahy, vliv a cesta


Konektor 2021 - Bůh a lidé, vztahy, vliv a cesta

KONEKTOR akce, která spojujeINFO

  • Datum 18. června 2021 až 20. června 2021
  • Místo KS Praha, Na Žertvách 23, Praha 8

Chceme spojovat mladé lidi z různých míst a různých společenství v jednu partu, které bude spolu dobře. Můžeš tu získat nová přátelství, vyzkoušet nové věci, užít si dobrou hudbu, poznávat Boha, zablbnout si, inspirovat se, posunout své hranice či najít nový směr. Přes skvělý program na pódiu, který nás čeká, věříme, že tenhle víkend není jen o hostech nebo řečnících. Je hlavně o nás, obyčejných lidech, a našem neobyčejném Bohu. Jsi tu vítán, ať už ho znáš, nebo máš zájem vědět o něm víc.

Konektor 2021 proběhne 18. - 20. června 2020 (pátek až neděle) v Praze, v prostorách KS Praha, Na Žertvách 23, Praha 8. Letos nás čeká již osmý ročník.

Cena: 200 Kč při přihlášení do 15. června a zaslání poplatku na účet MPK.
300 Kč při přihlášení po 15. červnu nebo na místě.
Cena na 1den (pouze sobota): 200 Kč

 

PROGRAM

Kapely

Společenství GIF

 

Jsme otevřené společenství, které vzniklo po letních prázdninách v roce 2016 na základě potřeby lidí kolem Dejvických chval mít místo, kde mohou čerpat, tvořit vztahy, vzájemně se povzbuzovat a pomáhat si růst. Cca jednou za tři týdny organizujeme otevřené chvály v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích. O každých chválách informujeme událostí. Rádi přijedeme i za Vaším společenstvím s celým týmem. Chceme svědčit o tom, kdo je Bůh v našem životě.

https://www.facebook.com/SpolecenstviGIF

 

Konektor worship

 

Naše denominačně i geograficky různorodá kapela vznikla minulý rok kvůli Konektoru, ale společná služba se nám tak zalíbila, že jsme se rozhodli občas se v tomto složení potkat. Spojuje nás láska k Bohu a touha se Mu přiblížit ve chvále a uctívání. Věříme, že si společně užijeme dobrý čas před Božím trůnem a zažijeme Jeho dotek novým způsobem.

 

Ben Drápal

 

Písničky Bena Drápala jsou velmi emotivní, básnické a osobní. Ale hlavně – Benjamin Drápal má co říci. Ač se stylově pohybuje spíše někde ve vodách dnes populárního indie folku, většina jeho textů inklinuje k modlitbě a uctívání. Benova hudba vychází jak z vedení chval, tak z pouličního buskingu. Je modlitbou i výkřikem. Tichá a jemná, ale zároveň divoká, bojující s rachotem mořského příboje. Sotva tento mladý hudebník vstoupil na prkna naší křesťanské scény, už na ní zanechává jasné stopy.

https://www.youtube.com/user/bedepal

 

Řečníci a hosté

 Dany a Verča

 Jsme mladý pár, který miluje Ježíše a věří v jednoduché evangelium, které je doprovázeno zázraky a uzdraveními. Věříme v Boží Otcovskou lásku v záchraně druhých lidí a proměně jejich životů. Toužíme vidět a zjevovat Boží slávu na této zemi.

https://www.youtube.com/channel/UCd-A9gSU36z9JKiOtio0XXA

 

Martin Benc

Martin Benc je režisér a kameraman. Absolvent FAMU (1991) začínal brzy po revoluci jako tvůrce reklam a hudebních videoklipů, kterých natočil asi padesát pro české i zahraniční interprety. Kromě nich natočil i množství dokumentárních filmů na různá témata a několik televizních magazínů pro mladé. Od roku 2008 se Martin Benc věnuje především tvorbě dokumentárních filmů s křesťanskou tematikou.

 

Workshopy

Na konektoru plánujeme mít i blok workshopů. Možnost vybrat si téma, které vás zajímá a jít si poslechnout řečníka a možná si i něco vyzkoušet.

Seznam je následující:

FOTO          Malování        Tanec         Jak slyšet boží echo         Odpuštění až do krajnosti

 

A popis některých:

FOTO

Fotografie v překladu znamená „malování světlem” a protože světlo je první věcí, kterou Bůh stvořil (Genesis 1:3), věřím, že i fotografií je možné Boha oslavit. V mém workshopu se společně podíváme i na ty další důvody, proč si to myslím, a vyzkoušíme si něco málo z portrétní fotografie a jestli bude čas a chuť, tak i street photography (pouliční fotografii). Vlastní fotoaparát není nutný, stačí mobil. Pokud ale nějaký foťák máte, určitě ho vezměte s sebou, otevře vám to nové kreativní možnosti :)

Jak slyšet...

Kdo má uši, slyš, co Duch praví církvím. Zj 2,7  Modlím se, aby to byl čas, který prožijeme s Otcem, Synem a Duchem svatým. Kdy přistoupíme k Otci jako jeho synové a dcery a prožijeme jeho objetí. Necháme si otevřít uši a oči srdce, přijmeme čerstvý olej ducha svatého a necháme se zapálit Jeho ohněm.